FAQ část první – technické věci k vydání

Upozornění: Některé informace již nejsou aktuální!


  • Proč až 2016?

Protože znám svoje možnosti, Rozcestí jsem dala za 9 měsíců, tady sice postprodukci zabezpečí někdo jiný ale zase textu bude víc a bude mnohem autorštější.


  • Bude to vydávat Altar, Mephit, Mytago nebo kdo?

Altar. Klasicky jako předchozí příručky k Drd2, rozdíl bude pouze v tom, že držitelem licence na reálie světa zůstanu já.


  • Proč Drd II ? Mysleli jsme, že nejsi fanouškem Drd II :)

Protože tu příručku nedělám pro sebe ale pro ostatní, protože tým Drd2 o to projevil zájem a ego musí jít stranou, protože moje preference na herní systém jsou dost ustřelený a irelevantní a byla by škoda kvůli nim zadupat zajímavý projekt, protože i když mám radši jiné systémy tak Drd2 svým způsobem z různých důvodů věřím, protože si potřebuju odpočinout od fate :), protože je to hlavně o lidech a dokud mám super spolupracovníky tak je jedno jaký systém, protože vyjdou konverze i pro jiný systémy, a tak dále, můžu popsat další odstavce důvodů :)

 


  • Potřebujeme další generický fantasy setting?

Já ho potřebuju :) a postupně se na to nabalili další lidi, které to oslovilo. Zřejmě poptávka je, sice na to nemám průzkumy ale prostě tomu věřím, Altar tomu věří. Není to žádné náhlé rozhodnutí, už se to kuje dlouho, rozhodnutí stojí na více lidech.


  • Kdo všecko se na tom podílí?

Jména všech spolutvůrců zveřejním v následujících týdnech (chci počkat, až uviděj draft ukázkové kapitoly a necouvnou se zděšením, co to smolíme za shit :D ). Jisté je to, že o pravidlovou část se stará někdo úplně jiný než já, a snažím se do ní kafrat co nejmíň.


  • Co ta konverze do Fate?

Chci do základní knížky dostat aspoň základní pojednání o tom, jak to pravidlově udělat ve Fate. Tím, že Fate má kvadrilion verzí, nebude v tištěné knížce kompletní konverze, ale co se nebude vejít do příručky, může se objevit v pdf.


  • Jaké máme záruky, že z toho nevyleze shit?

Momentálně fičím jak fretka na studijním matroši, sosám inspiraci z nejúspěšnějších světových settingových příruček, čtu Kobold Guide to Worldbuilding a podobné, konzultuju každou hovadinu a playtestím to.
Dala jsem si závazek, že dokud nebudu mít pocit, že je to aspoň na stejné úrovni kvality jako setting k Dragon Age a k Písni ledu a ohně, tak to do světa nepustím.

 


  • Chci se zapojit do playtestu!!!

Jo, super! Budem za tebe rádi! Napiš mi do pošty tu na rpgf nebo na email tresserhorn@post.cz a ozvu se ti hned jak bude mít playtest jasnější kontury. Uvítáme i playtestery, kteří by to hráli v jiným systému než v Drd2 – na test reálií je to stejně dobrý.


  • Bude viset beta celé příručky na netu k veřejnému okomentování jako u Rozcestí?

Nebude. Bude tu viset jedna vzorová kapitola, kterou budete moci komentovat a cupovat, reakce na ni se podstatně promítnou do zbytku knížky. Ale pokud ty konkrétně máš zájem to okomentovat celý a dát podněty před vydáním, přihlaš se do playtestu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *