Představení

Upozornění: Některé informace – zvláště tedy ohledně spojení s DrD II, již nejsou aktuální. Původně publikováno na RPG Fóru.

 

V roce 2017 společně s vámi přivítáme na pultech obchodů Neviditelnou knihu – nový fantasy svět upravený pro pravidla Dračího doupěte II s konverzními dodatky pro další herní systémy (například Fate). Základní modul se bude odehrávat na kontinentě jménem Tauril a také ponese jeho jméno v podnázvu.

Možná už jste tu na rpg fóru o Taurilu četli – ano, měl tu dlouho svoji sekci, protože už ho tvořím a sepisuju pár let. Tím, že se stal oficiálním světem pro Drd2, se dočká revize, takže stará verze již není viditelná. Kdo si ji nestihl zazálohovat, nevěšte hlavu, nová verze bude doufám ještě lepší 🙂

Jaký Tauril bude? Čím se bude lišit od ostatních českých fantasy světů a co s nimi bude mít naopak společného? To vás jistě zajímá nejvíc, že ano? 🙂 Tak pojďme na to:

Hlavním motivem určujícím život v Taurilu je pád obří Církve Nebeského ducha, která ovládala po staletí většinu známého světa, a doba chaosu a nejistot, která nyní nastala. Národy Taurilu získaly svobodu, ale dokážou s ní vůbec zacházet? Nebo se život zvrtává v bezpráví a nastupuje doba manipulátorů a samozvaných proroků ovládajících komunity ztracených lidí, kteří nemají co uctívat?

Základní příručka o světě se zaměří na dobu 40 let po pádu Církve Nebeského ducha. Země navenek oslavuje svobodu, ta se však mnohdy zvrtla a šeptá se, že mnoho lidí touží po návratu jistot. Církev možná nebyla zničena úplně… je však možné započít kampaň i v jiném období, například před příchodem Církve nebo uprostřed bouřlivé revoluční doby. Hráčské postavy budou muset dřív nebo později zaujmout postoj k tomu, co kolem sebe vidí, a na jeho základě chytit šanci změnit osud svůj a možná i celého světa.

“No jo, ale jaký ten svět opravdu bude? Myslím, co si z něho já a moji spoluhráči odneseme?”

Tauril je fantasy prostředí, ve kterém je kladen důraz na morální dilemata, emoce, vztahy, silné příběhy, nečekané zvraty a prostor k zamyšlení. Dalo by se říci, že se jedná o temnější svět. Nebude v něm samozřejmě chybět akce, nalézání pokladů a dobývání slávy, ale příručky a doplňky budou psány tak, aby hraní mohlo mít i hlubší rozměr. Bude jen na vás, jakou úroveň vážnosti hry si zvolíte.

Vydáním takového světa doufáme, že přilákáme k hraní her na hrdiny nové typy hráčů, které bývá problém oslovit s „tradičním“ pojetím heroické fantasy. Není rozhodně záměrem konkurovat již existujícím světům, chceme vám rozšířit možnosti.

Příručky k Taurilu se budeme snažit pojmout vždy tak, aby měly hodnotu jako zdroj inspirace i pro ty z vás, kdo se nechtějí vzdát hraní ve svém oblíbeném světě, a budou si chtít převzít třeba jen některá místa, postavy nebo dobrodružství.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *